Demirdöküm kombi f5 arızası kullanıcıların sık sık karşılaştığı arıza kodlarından biridir. Kullanıcılar bu hatanın neden kaynaklandığını merak edebilir. Makalemizde tüm sorularınıza yanıt bulacağınızdan eminiz. Demirdöküm kombinizde yaşanan f5 hatası, kombinizin hava akışında bir sorun olduğunu gösterir. Kombiniz bu sorun varken çalışmaz ve kullanılmaz hale gelir, verim alamazsınız. Gelin birlikte bu sorunun neden kaynaklandığını bulalım.

Demirdöküm Kombi F5 Arızası Nedir Ve Nasıl Çözülür?

Demirdöküm kombinizde bu sorunun yaşanmasının birçok nedeni olabilmektedir. Kendi başınıza bu sorunu çözemezsiniz. Mutlaka teknik servisten yardım alınmalıdır. Peki hangi parçalardaki sorun yüzünden bu arıza kodu karşımıza çıkar?

  • Fan arızalanmış olabilir. Fan dışardan temiz hava alarak kombinizin yanmasına yardımcı olur. Fan arızalandığı zaman kombinize hava akışı sağlanmaz ve hata verir.
  • Anakart kombilerin beynidir. Anakart arızalandığında kombinizden hiç verim alamazsınız. Tamir edilmesi gerekir.
  • Prosestat arızalanmış olabilir. Fandan aldığı gazı anakarta ileten parçadır. Prosestat arızalı olduğunda işlevi anakarta göndermez ve kombinizin ekranında f5 arıza kodu belirir.
444 78 56