Demirdöküm kombi ışık yanmıyor sorunu ile karşı karşıya geldiyseniz kombinize elektrik gelmiyor demektir. Evinizde elektrik olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Eğer elektrik varsa kombi sigortasının açık olup olmadığına bakın. Kombinizde ışık yanmıyorsa cihazınız hiç çalışmayacaktır. Bütün kontrollerinizi yaptıktan sonra sorun devam ediyorsa farklı sorunlar gündeme gelmiş olabilir. Bu sorunların kontrol edilmesi gerekir. Servis hizmeti alarak kombinizdeki ışığın neden yanmadığını kontrol ettirmeniz gerekir.

Kombiler sizlere kaliteli bir hayat sunan iklimlendirme cihazları arasında yer almaktadır. Yaz ve kış aylarında devamlı çalıştıkları için birçok nedenden dolayı arıza yapmış olabilirler. Bunların araştırılması yetkili olan servislerin verdiği hizmetler arasındadır. Kombinizde ışık yanmıyorsa muhtemel sebepler şunlardır:

  • Anakart sorunu ortaya çıkmış olabilir.
  • Elektrik sorunları ile karşı karşıya gelmiş olabilirsiniz.
  • Kombinizin sigortasında sorun oluşmuş olabilir.

Elektriklerin sıklıkla kesilmesi ya da kombinizde voltaj düzenleyicisi kullanmamanız bu soruna neden olmaktadır. Demirdöküm servisi arızanın nedenini bulacak ve ona göre çözüm yöntemini size bildirecektir. Anakartlardaki sorun tamir edilme yöntemi ile giderilebilir. Yenisi ile değiştirme durumu varsa servis elemanları bu konuda sizlere bilgi vereceklerdir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56