Demirdöküm kombi su akıtıyor probleminde akan suyun kombiden mi borulardan mı geldiği kontrol edilmelidir. Kombiden su akıntısı varsa bazı parçaların arızalanmış olması söz konusudur. Kombinin sol alt köşesinde bulunan ve cihaza su takviyesi yaptığınız çevirmeli düğmeyi kontrol edin. Açık kalmış olabilir. Kırılmış olabilir. Kombi fazla suyunu emniyet açısından ventilden dışarı atıyor olabilir. Borulardan su sızıntısı varsa tesisatlarınızla ilgili bir sorun ortaya çıkmış olabilir. Bu durumda kombi vanasını kapatarak servis çağırmanız gerekir.

Kombideki suyun daha fazla eksilmesi büyük arızalara neden olabilir. Su akıtan kombiyi kullanmaya devam etmeden servisin gelmesini beklemelisiniz. Su akıtan kombilerdeki nedenler şunlar olabilir:

  • Eşanjör ve genleşme tankı delinmiş olabilir.
  • Genleşme tankının havası bitmiş olabilir.
  • Hava alma prujörü tıkanmış olabilir.
  • Pompa arızası meydana gelmiş olabilir.
  • Kombi bağlantı borularında gevşeme olabilir.

Demirdöküm servisleri sorunu tespit ederek hemen giderecektir. Böylelikle sizler de mağduriyet yaşamayacaksınız. Karşılaştığınız kombi arızalarında genel önlemleri aldıktan sonra servis çağırmak oldukça önemlidir. Ayrıca bu ve bunun gibi sıkıntılarla karşılaşmamanız için de kombi bakımlarınızı ihmal etmemelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button444 78 56