Demirdöküm kombi su akıtıyor probleminde akan suyun kombiden mi borulardan mı geldiği kontrol edilmelidir. Kombiden su akıntısı varsa bazı parçaların arızalanmış olması söz konusudur. Kombinin sol alt köşesinde bulunan ve cihaza su takviyesi yaptığınız çevirmeli düğmeyi kontrol edin. Açık kalmış olabilir. Kırılmış olabilir. Kombi fazla suyunu emniyet açısından ventilden dışarı atıyor olabilir. Borulardan su sızıntısı varsa tesisatlarınızla ilgili bir sorun ortaya çıkmış olabilir. Bu durumda kombi vanasını kapatarak servis çağırmanız gerekir.

Demirdöküm Kombi Su Akıtıyor Neden?

Kombideki suyun daha fazla eksilmesi büyük arızalara neden olabilir. Su akıtan kombiyi kullanmaya devam etmeden servisin gelmesini beklemelisiniz. Su akıtan kombilerdeki nedenler şunlar olabilir:

  • Eşanjör ve genleşme tankı delinmiş olabilir.
  • Genleşme tankının havası bitmiş olabilir.
  • Hava alma prujörü tıkanmış olabilir.
  • Pompa arızası meydana gelmiş olabilir.
  • Kombi bağlantı borularında gevşeme olabilir.

Demirdöküm servisleri sorunu tespit ederek hemen giderecektir. Böylelikle sizler de mağduriyet yaşamayacaksınız. Karşılaştığınız kombi arızalarında genel önlemleri aldıktan sonra servis çağırmak oldukça önemlidir. Ayrıca bu ve bunun gibi sıkıntılarla karşılaşmamanız için de kombi bakımlarınızı ihmal etmemelisiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Demirdöküm kombi su akıtıyor ne yapabilirim?

Demirdöküm kombi su akıtıyorsa, öncelikle kombinin su basıncını kontrol edin. Su basıncı 1.5 – 2 bar aralığında olmalıdır. Basınç normal değilse, kombinin su basıncını artırmak için kombiye su takviyesi yapabilirsiniz. Ancak, su basıncı normal ise kombinin su sızıntısının kaynağını bulmak için bir uzmana başvurmanız gerekir.

Kombimden su damlıyor, ne yapmalıyım?

Eğer Demirdöküm kombinizden su damlıyorsa, öncelikle su basıncını kontrol edin. Eğer su basıncı normal değilse, kombinize su takviyesi yapabilirsiniz. Su basıncı normal ise, kombinin su sızıntısının kaynağını bulmak için bir uzman çağırmalısınız.

Kombimden gelen su soğuk, ne yapabilirim?

Eğer kombinizden gelen su soğuksa, kombinin termostat ayarlarını kontrol edin. Termostat ayarlarını artırarak suyun daha sıcak olmasını sağlayabilirsiniz. Ancak, sorun devam ederse, kombinizin bakımını yaptırmanız gerekebilir.

Kombimden gelen su çok sıcak, ne yapmalıyım?

Eğer Demirdöküm kombinizden gelen su çok sıcaksa, kombinin termostat ayarlarını kontrol edin. Termostat ayarlarını düşürerek suyun daha ılık olmasını sağlayabilirsiniz. Sorun devam ederse, kombinizin bakımını yaptırmanız gerekebilir.

Kombim çalışmıyor, ne yapabilirim?

Eğer Demirdöküm kombiniz çalışmıyorsa, öncelikle gaz vanasını kontrol edin ve gaz vanasının açık olduğundan emin olun. Daha sonra kombinin elektrik bağlantılarını kontrol edin ve kombinin reset düğmesine basarak resetleyin. Ancak sorun devam ederse, kombinizin bakımını yaptırmanız veya bir uzman çağırmak için kombi servisi ile iletişime geçmeniz gerekebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56