Demirdöküm kombi uğultu sesi sorunu basit yöntemler ile çözümlenebilen sorunlar arasında bulunmaktadır. Kombilerin çalışırken uğultu sesi çıkarmasının birkaç nedeni vardır. Bu sesten kurtulmak için sorunun nedeninin anlaşılması ve çözüm yoluna gidilmesi gerekmekte. Uğultu sesinin oluşum nedenleri arasında kombinin fan motorundaki arızalar, pompa motorunda karşılaşılan arızalar, gaz grubundaki arızalar ve üç yollu vanada karşılaşılan sorunlar sayılabilir.

Demirdöküm Kombi Uğultu Sesi ve Çözümü

Demirdöküm kombi uğultu sesi sorunundan kurtulmanız için ilk önce sorunun neyden kaynaklandığının tespiti yapılması gerekmekte. Sorunun kaynağı belirlendikten sonra ufak işlemler ile uğultu sesinden kurtulabilmektesiniz.

Bunun için yapmanız gereken işlemler ise şöyledir:

  • Kombinizin fiziki çalışma şartlarını kontrol etmeniz gerekir. Kablolar, zemin ve benzeri gibi fiziki anlamda kombinin her yerinin kontrolünün sağlanması ve bir sorunun olmadığından emin olmanız gerekmekte.
  • Fiziki kontrolleri sağladıktan sonra kombinizin baca bağlantısını da kontrol etmeniz gerekiyor. Bu kontrolleri de sağladığınız zaman sorun çözülecektir. Sorun hala devam ediyor ve kombiniz çalışırken uğultu sesi çıkarıyorsa başka bir işlem yapmadan teknik servis yardımı almanız gerekebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56