Eca 4 hatası sorunu yaşandığında kombi çalışmaz. Evin ısınmasını sağlayan sitem arızaları giderilmezse kombiler için ciddi sorunlara neden olabilir. Kontrol panellerinde yanan uyarı işaretleri, kombi çalışma sisteminde bir sorun olduğunun bilgisini verir. Hata kodlarına bakarak bu sorunlar giderilir. Hata kodlarının ne olduğu kullanma kılavuzlarında açıklamalarıyla yer alır. Sistemde yaşanan sorunlar için öncelikle, hata kodunun anlamının bilinmesi ve kodun açıklamalarına göre bilinçli müdahalelerin yapılması gerekir.

Eca 4 Hatası Ne Anlama Gelir? Nasıl Giderilir?

Kombilerde meydana gelen hata kodlarının çözümü için ilk olarak sorunların tespit edilmesi ve doğru kısımların kontrol edilmesi, sorunun çözülmesini sağlar. Eca 4 hatası sorununa neden olan sebepler:

  • Su basınç dengesizlikleri ve su basınç sorunlarında hata kodu yanar. Su basınç ayarı yapıldığı halde su basıncı dengesi sağlanamıyorsa hata oluşur.
  • Kombi diferansiyel arızası hata kodunun yanmasına neden olur.
  • Kombi gaz sisteminde yaşanan problemlerden kaynaklı olarak hata kodu yanar. Bu sorunlar yaşandığında mutlaka, servis teknik elemanlarının cihazı kontrol etmesi ve sorunları gidermesi gerekir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56