ECA kombi a08 hatası, günlük hayatta sıkça karşılaşılabilecek olan alev oluşumunda sorun olduğunu gösterir. Kombi içerisinde yanma gerçekleşmezse kombinin dijital ekranında A08 hata kodu belirir ve bu durumda da yapılması gerekenler son derece basittir. ECA kombi a08 hatası alındığı andan itibaren ilk olarak yetkili servis konuyla alakalı bilgilendirilmelidir. Yetkili servisin yönergelerine uyarak evde bu hata ile alakalı bazı aksiyonlar almak mümkündür. Tabii ki geçici şekilde alacağınız aksiyonların sonucunda ne olursa olsun yetkili servisin inceleme yapması daha sağlıklı olacaktır.

A08 Hatası Alındıktan Sonra Yapılması Gerekenler

ECA kombi a08 hatası, alev oluşumunda sorun yaşandığını belirtir. Bu sebeple kombiniz çalışmaz ya da randıman alamazsınız. Yetkili servis ile iletişime geçerek aşağıdaki gibi bazı aksiyonlar alabilirsiniz:

  • Kombiniz A08 hatası verdiğinde kombiye gaz geldiğinden emin olmanız gerekmektedir. Eğer kombiye gaz gelmiyorsa gaz ile alakalı yaşanan problemi de çözmeniz gerekecektir.
  • Kombiye gaz geliyorsa yapmanız gereken şey kombiyi resetlemek olacaktır. Yeniden başlatma işleminden sonra büyük bir ihtimalle bu sorun ortadan kalkacaktır. Sorun tekrar ederse yetkili servisi çağırarak profesyonel bir yardım almanız gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button444 78 56