Eca kombi f13 hatası kaloriferlerle alakalı olan bir durumu ifade etmektedir. Kalorifer devresinin dönüş sensöründe ortaya çıkan arıza durumunu ifade eden bir koddur. Her kaloriferin kendi dönüş sensörü bulunur. Eğer sensörde normal çalışma hızının aksine bir durum oluşursa f13 hatası alınır. F13 hatasının alınma nedeni pek çok sebepten kaynaklanabilir. Kombinin bağlantı kablolarında ortaya çıkan bir kopma sorunu oluşmuş olabilir. Aynı zamanda kombinin içerisinde yer alan kabloların kısa devre yapmış olması halinde f13 hatası ile karşılaşılabilir. Evde uygulanabilecek olan birkaç farklı yöntem bulunur.

Eca Kombi f13 Hatası Nasıl Çözülür?

Eca kombi f13 hatası çözümü için evde uygulanabilecek olan bazı durumlar bulunur. Hatanın çözümü için kullanıcıların denemesi gereken noktalar ise şu şekildedir:

  • Kombinin incelenmesi sonucunda f13 hatası ile karşılaşan kullanıcıların kombiyi açma kapama düğmesinden kapaması gerekir.
  • Belirli bir süre açılan kombilerden sorun devam ediyorsa resetleme işleminin yapılması gerekir.

Kombilerin resetlenmesinin ardından sorun hâlâ devam ediyorsa çözümü için kullanıcıların uygulayabileceği başka bir seçenek bulunmaz. Profesyonel bir destek alınması gerekir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56