Kombiler özellikle kış aylarında insan hayatına olumlu yönde birçok katkı sağlamaktadır. Fakat her elektronik ürün gibi kombiler de arıza verebilmektedir. Bu arızalar da günlük hayatta birçok aksaklığa neden olur. ECA kombi kapalıyken çalışıyor sorunu da kullanıcıların internette en fazla araştırdığı arızalardan birisidir. Öncelikle en sık karşılaşılan bu sorunun temel kaynağı olarak bilinen bir arıza değil, sadece kombinin özelliğinin bilinmemesi ile kaynaklanan hata bildirimidir.

Kombi kullanıcısı yaz ayında kalorifer konumunu kapattığı halde bir kaç saatte bir kombi çok kısa süre çalışıp tekrar kapanıyor şeklinde aldığımız şikayet aslında sıcak su konfor diye adlandırılan özelliğinin açık olmasından kaynaklanmaktadır. Eğer yukarıda bahsedildiği gibi 2-3 saat de bir kombiniz çalışıyor 1 dk içinde kapanıyor ise bu bir arıza değil bu özellik aktif durumdadır.

ECA kombiniz sıcak su konforu özelliği kullanıcısına eşanjör içerisinde bir miktar suyu sıcak olarak devamlı hazır tutmaktadır. Yani siz ilk başta sıcak su musluğunu açtığınızda burada hazır olan sıcak suyu verir. İlk sıcak su talebi oluştuğunda kombi anında yanmayacağı için musluktan uzun süre soğuk su geçer. Bunu istemeyen kullanıcılar konfor özelliğini kullanarak daha çabuk sıcak su alabilirler. Eğer periyodik bakımını düzenli olarak yaptırdığınız halde bu sorunun hala devam ettiğine dair bir şikayetiniz var ise en yakında bulunan bir teknik servisinden yardım çağrısında bulunun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now Button444 78 56