Eca kombi lo arızası gösterge panelinde yer aldığında bunun büyük ihtimalle fandan kaynaklı olduğu düşünülmektedir. Fan motoru arızası olduğunda değiştirilmesi gerekir. Bu gibi arızaların sizin tarafınızdan tamir edilmesi mümkün değildir. Servis çağırılması şartı gerekir. İşinin ehli olan bir ustanın tamiriyle kombi sorunsuz çalışmaya devam edebilecektir.

Kombilerin sık arıza yapmaması için bakımının yapılması gerekmektedir. Bakım yapılması ile kombinin eskiyen ve artık görevini yapamayan parçaları olduğunda değiştirilmesi mümkün olmaktadır. Kombilerin fan motorları da kullanılmayan atık gazın dışarı atılmasını sağlamaktadır. Fan arızası halinde atık gaz dışarı atılamayacağından tehlike oluşturacaktır.

Eca Kombi Lo Arızası Nedir?

Eca kombi lo arızası fan motorundan olabileceği gibi ayrıca yüksek elektrik voltajından da kaynaklanabilmektedir. Elektrik voltajında ki dalgalanmalardan cihazın korunması için özel voltaj düzenleyici şalter kullanılabilir. Kombinin ekranında lo yazısını gördüğünüzde servis çağırmanız gerekiyor. Arızanın nedeni ise şunlardan biri olabilmektedir.

  • Sorun kombinin fan motorunda ortaya çıkmıştır
  • Kombinin rulmanları arızalanmış olabilir
  • Elektrik voltajı yükselmiştir ve cihaz bundan dolayı sorun yaşıyordur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56