Eca kombi lt hatası, kombide meydana gelebilecek hata kodları arasında yerini almaktadır. Kombiyi özellikle kışın kullanıyor gibi gözüksek de yaz mevsiminde de aktif olarak kullandığımızı söyleyebiliriz. Sıcak su ihtiyacımızı önemli ölçüde karşılayan kombiler her mevsimde yanımızda olmaktadır. Yeni üretilen Eca kombilerde bu hata ekranda görünürken, eski modellerde hatayı bazı ışıkları yanıp söndüğünde görebiliyoruz. Karşılaşılan bu sorun ile ilgili birkaç açıklama yapabiliriz.

EcaKombi LT Hatası Çözüm Önerileri

Eca kombi lt hatası kombi ekranınızda beliriyorsa kombinizin aşırı derecede ısınma sorunuyla karşı karşıya kaldığınızı ifade etmek isteriz. Bu durum tamamen ısınma probleminden kaynaklanmaktadır ve değişik çözüm önerileri verilebilir.

  • Öncelikle kombinize gelen tesisat su basıncı kontrol edilmelidir. Siz anlamıyor iseniz bir tesisatçıya baktırabilirsiniz.
  • Kombinin altında yer alan su vanalarını kontrol etmekte fayda var.
  • Aynı şekilde peteğe gönderilen su vanalarını da kontrol etmelisiniz.
  • Su sıcaklığının 105 C’nın üzerinde olması bu hatanın devreye girmesine neden olmaktadır. Bunları uyguladığınız halde sorununuz devam ediyor ise en yakın teknik servisten yardım isteyiniz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56