ECA kombi oda termostatı çalışmıyor sorunu kullanıcıların başına gelen problemlerden biridir. Kombi üzerinde bulunan termostat sayesinde kullanıcı oda sıcaklığını ölçebilir ve ona göre de sıcaklığı yükseltmek veya azaltmak için doğalgaz derecesini ayarlayabilir. Oda termostatı çalışmadığı ya da arızalı olduğu durumlarda ilk olarak kullanıcı termostat pilini kontrol etmelidir. Ardından termostat hala çalışmıyorsa arıza kombi içerisinden kaynaklanabilir. Bu durumda servis çağrılmalı ve kombinin arıza tespiti yapılmalıdır. Sonra gerekirse termostat değişiminin ardından problem ortadan kalkmış olur.

ECA Kombi Oda Termostatı Çalışmıyor Sebebi Nedir?

ECA kombi oda termostatı çalışmıyor ise bu durumda kullanıcıların pek fazla bir şey yapma ihtimali yoktur. Fakat bu arızanın nedenleri, çözümleri ve kullanıcıların yapabilecekleri ise şöyledir:

  • İlk olarak pil değişimi yapılmalıdır.
  • Kablolu termostatlarda kablo bağlantısı kontrol edilmelidir.
  • Eğer çalışıyor fakat dereceyi doğru göstermiyorsa kalibrasyon ayarının yapılması gerekir.
  • Kablosuz termostatlarda ise alıcı veya termostat üzerindeki verici yüzünden bağlantı kopukluğu meydana gelmiş olabilir.

Bu durumların tespiti ve onarımı için servis çağrılmalıdır ve sık karşılaşmamak için kombi bakımı düzenli olarak yapılmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56