Ecakombi r03 hatası olduğunda kombide aşırı ısınma olduğunun anlaşılması gerekmektedir. Peteklere giden ya da dönen suyun sıcaklığı 90 derecenin üzerine çıktığında kombinin göstergesinde bu hata kodunu görebilirsiniz. Bu durumda öncelikle servisi çağırmadan önce birkaç kontrol yapılması gerekmektedir Bu kontroller sonucunda hata kodu görülmeye devam ederse servis çağırılmalıdır.

Kombi kış modunda olduğunda kalorifer tesisatına sıcak su göndermektedir. Bu şekilde olduğu mekanı ısıtır. Peteklere gönderilen ya da geri dönen suyun sıcaklığının artması ise tehlike arz eder. Suyun sıcaklığının doksan dereceyi bulmaması gerekmektedir. Suyun aşırı ısınmasını kendiniz önleyemediğiniz takdirde nedenin servis tarafından bulunarak tamir edilmesi gerekiyor.

EcaKombi R03 Hatası Neden Olur?

Ecakombi r03 hatası olmaması için evde en az üç peteğin açık olması gerekmektedir. Bunun yanında su basıncının da en az 1,5 bar olması gerekmektedir. Basınç düşükse kombiye su basarak yükselmesini sağlayabilirsiniz. Kombinin ekranında r03 hatasını gördüğünüzde şu kontrolleri yapabilirsiniz.

  • Kombinin su basıncı düşükse artmasını sağlayabilirsiniz
  • Peteklerin vanalarının açık olduğundan emin olmalısınız.
  • Petekler açık su basıncı normalse kombiyi resetleyin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56