Kombiler kullanımıyla insanlara büyük bir avantaj sağlamasının yanı sıra herhangi bir arıza durumunda bu avantaj yerini dezavantaja bıraksa da tabi ki birçok arıza kodunun çözümü mümkün. Gerek ısınma gerek sıcak su kullanımında önemli bir role sahip olan kombiler arıza durumunda işlevlerini yitirebiliyor. Kimi arıza kodları hemen kullanıcı tarafından birkaç küçük işlemle giderilirken kimi arıza kodları uzman yardım gerektirebiliyor.

ECA Kombi Arıza Kodları

Eca kombi se arızası nedir şikayeti de zaman zaman Eca markasına ait kombileri kullanan kullanıcılar tarafından dillendirilen şikayetlerden birisidir. Öncelikle bir kombinin arızasının giderilmesi için arızanın tespit edilmesi çok önemli bir husustur. Bunun için de daha spesifik bir arıza tanımı olmalıdır. Eca marka kombilerde bu hataya özgü bir arıza bulunmamaktadır. Fakat kombinin çalışmayıp ekranda bu arızanın olmasının birçok nedeni olabilir. Ancak kullanıcı olarak sadece aşağıda yazılanları uygulamanız sizin yapacaklarınız olarak tanımlanabilir.

  • Kombinin su bar basıncının değeri kontrol edilmelidir. Eğer basınç düşük ise aşağıda bulunan vanadan su takviyesi, eğer basınç fazla ise fazla su tahliye edilmelidir.
  • Kombiye gaz gelip gelmediği kontrol edilmelidir. Bunun için; dairenizde ocak gibi doğalgazlı çalışan başka bir cihaz varsa açmayı deneyin. Eğer çalışmıyorsa gaz ile alakalı bir sorun yaşıyorsunuzdur. Bu durumda dış kapıda bulunan gaz vanası kontrol edin. Kapalıysa açık konuma getirin. Eğer üzerinde mühür varsa faturanızı ödemek ile sorununuz çözülecektir. Gaz vanaları açık ve ocağınız çalışıyor ise kombi yanında bulunan gaz vanasını kontrol edin. Kombinin yanında bulunan gaz vanası da açık ise kombinizi resetlemeyi deneyin.

Diğer ECA Kombi Arıza Kodlarını da sitemizde bulabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56