Falke Kombi 60 Arızası, su basıncının yetersiz olduğunu anlatmaktadır. Kombinizdeki suyun normal şartlarda eksilmemesi gerekir. Ama uzun zamandan beri kombinizi kullanmıyorsanız ya da herhangi bir yerinde su kaçağı söz konusu ise suyunda eksilme görülmektedir. Bu da uyarı ekranında kod numarası ile kendini belli edecektir. Kombi göstergesinde 60 arızasını görürseniz cihazdaki su ibresini kontrol edin. Bir ve altında ise hemen su ilave edin.

Kombinin altında bulunan musluk açıldığında kombiye su verilmektedir. 1,5 barı gördüğünüzde musluğu kapatın. Uyarı yok olduysa sorun da yok demektir. Ama hala uyarı veriyorsa cihazı resetlemek soruna çözüm olabilir. Resetleyip tekrar açınca da sorun devam ediyorsa servis desteği almanız gerekecektir. 60 arızasının nedenleri şunlar olabilir:

  • Genleşme tankı arızalı olabilir.
  • Kombi borularında ezilme ya da delinme olabilir.
  • Vana arızası gündeme gelmiş olabilir.

Arızanın geçmediği zamanlarda kombinize yardım almak için Falke kombi servisini aramanız gerekmektedir. Servis elemanları sizlere yardımcı olacak, sorunları giderek performanslı çalışan cihazınızı size teslim edecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56