Falke Kombi F37 Hatası, düşük su basıncı ile ilgilidir. Bu hata kodu Falke Master Hc Falke Master Falke Master Bc Master Falke Condense cihazlarında görülür. Kombileriniz uzun yıllar kullanıldığında bazı sorunlarla karşılaşacaktır. Bu sorunlara baştan müdahale etmek için kombi bakımları oldukça önemlidir. Bakımı yapılan kombilerin ömrü uzun olur. Onları uzun yıllar verimli bir şekilde kullanmanız düzenli yapılan bakımlarla mümkündür. F37 hata kodu ile karşılaşanlar cihazlarının su seviyesini kontrol etmelidir. 1,5 barın altında olan göstergede su ilavesi önemlidir.

Kombinin altında bulunan musluktan cihaza su verebilirsiniz. Su ilave edince hata kodu düzeldiyse sorun yok demektir. Cihaz resetlenerek de düzelmesi beklenebilir. Ama düzelmediyse araştırılması ve sorunun tespit edilmesi gerekir. F37 arızasının nedenleri şunlar olabilir:

  • Genleşme tankı arızalı olabilir.
  • Su basınç sondası arızalanmış olabilir.

Kombilerin çalışması için su, elektrik ve gaza ihtiyaç bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesinin eksikliği ile kombiniz çalışmayacaktır. Karşılaştığınız sorunlarda Falke kombi servisinden yardım alarak soruna çözüm getirilmesini talep etmeniz gerekmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56