Falke kombi petekler ısınmıyor ise bunun birçok nedeni olabilir. Kombinin bazı parçaları arıza yapmış ya da peteklerde hava olması buna neden olabilir. Petek havası alma konusunda bilginiz varsa bunu kendiniz yapabilirsiniz. Ama bilginiz yoksa daha sıkıntılı durumlara sebebiyet vermemek için servis yardımı almanız gerekmektedir. Kombinizde bulunan suyun normal seviyede olması gerekir. Eğer azaldıysa kombi çalışmayacaktır. Su seviyesini 1,5 bar olarak ayarlamalısınız. Bazı durumlarda sıcak sudan faydalanırsınız fakat petekleri ısıtamazsınız.

İşte o zaman kombinizin su seviyesi düşmüş ve petekleri ısıtamıyor olabilir. Peteklerin içinde dolaşan suyun tortulaşması ve kirlenmesi de ısınmayı etkileyen nedenlerdendir. Petek temizliği yapılarak bu soruna çözüm bulunabilir. Peteklerin ısınmamasındaki başka nedenler şunlar olabilir:

  • Su devir daim pompası arızalanmış olabilir.
  • Petek vanalarında sorunlar olabilir.
  • Su tesisatında problem olabilir.
  • Kombiniz kışlık modda değilse petekler ısınmaz.

Peteklerin ısınmaması kış mevsiminde oldukça büyük bir sorun olarak karşımıza çıkmaktadır. O yüzden kış aylarından önce kombi ve petek bakımı yaptırmanız böyle bir sorunu yaşamamanız açısından önemlidir. Falke kombi servinden yardım alarak gerekli bakımlarınızı yaptırabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56