Ferroli markası çıkarmış ve geliştirmiş olduğu kombi modelleriyle ülke genelinde birçok evin kombi alırken ilk tercihi olmuştur. Her ne kadar kaliteli ve yüksek performanslı bir marka olmuş olsa da kimi zaman fabrika hatası kaynaklı, kimi zaman da kullanıcı kaynaklı hatalarla karşılaşabilir. Bu da kombi üzerindeki küçük led ekran vasıtası ile kullanıcıya bildirilmiş olur. Kimi zamanlar kombinin o anki çalışma modu gibi kullanıcıyı bilgilendiren simgeler de kombi üzerinde bulunan küçük ledli ekranda görülebilir. Ferroli kombi D3 Arızası sistem ile alakalı bir problem olduğu anlamına gelir. Bu arıza karşısında;

  • Daireye gaz gelip gelmediği kontrol edilmelidir. Bunun için dairede doğagazla çalışan ocağı açmak denenebilir. Eğer açılıyorsa kombinin yanında bulunan doğalgaz vanasına bakılmaldır. Kapalı ise açık konuma getirilmelidir.
  • Kombi su basınç değeri kontrol edilmelidir. Eğer basınç değeri olması gereken seviyenin altında ise su takviyesi yapılmalıdır.
  • Aynı şekilde su fazla ise boşaltma yerlerinden fazla su tahliye edilmelidir.
  • Cihaza 3 kereden fazla olmamak suretiyle resetle işlemi uygulanmalıdır. 3 kereden fazla reset atılması kombide başka arızaların yaşnamasına neden olacağı unutulmamlıdır.

Bunlar yapıldığı halde hala Ferroli Kombi D3 Arızası alınıyorsa cihaza hiçbir müdahelede bulunmadan Ferroli kombi teknik servisinden yardım talebinde bulunulmalıdır.

Call Now Button444 78 56