Kombiler en uygun fiyatlı ısınma aracı olmasının yanında yaz kış kullanışlı bir elektronik eşya olduğu için de kullanıcılar tarafından en fazla tercih edilen elektronik eşyalardan birisi olması sebebi ile de periyodik olarak bakım isteyen ve bakımı yapılmadığında ise kolayca bozulabilen elektronik eşyaların başında gelirler. Çok fazla kullanılan elektronik eşyaların birden fazla arızaları meydana gelebildiği gibi kombiler için bu arızalar kombi ekranlarında farklı arıza kodlarının meydana gelmesi ile çözüm aranırlar.

Bu gibi durumlarda kullanıcılarının bazı arıza kodlarında yapacakları olduğu gibi bazı arıza kodlarında ise işi teknik ekibe bırakmaları ve cihaza hiç müdahale etmemeleri gerekmektedir. Ferroli markasına ait kombilerde meydana gelen Ferroli kombi kendi kendine çalışıyor arızası da kullanıcıların internette en fazla araştırdığı arızalardan birisidir. Öncelikle bu kombi hatası değil kullanıcıların kombi özelliğini bilmemesinden kaynaklanmaktadır.

Kombi kullanıcısı yaz ayında kalorifer konumunu kapattığı halde bir kaç saatte bir kombi çok kısa süre çalışıp tekrar kapanıyor şeklinde aldığımız şikayet aslında sıcak su konfor diye adlandırılan özelliğinin açık olmasından kaynaklanmaktadır. Eğer yukarıda bahsedildiği gibi 2-3 saat de bir kombiniz çalışıyor 1 dk içinde kapanıyor ise bu bir arıza değil bu özellik aktif durumdadır. Ferroli marka kombiniz sıcak su konforu özelliği kullanıcısına eşanjör içerisinde bir miktar suyu sıcak olarak devamlı hazır tutmaktadır.

Yani siz ilk başta sıcak su musluğunu açtığınızda burada hazır olan sıcak suyu verir. İlk sıcak su talebi oluştuğunda kombi anında yanmayacağı için musluktan uzun süre soğuk su geçer. Bunu istemeyen kullanıcılar konfor özelliğini kullanarak daha çabuk sıcak su alabilirler. Bu sebeple bu şikayet arıza değil kombi özelliğidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button444 78 56