Kombiler insan hayatının vazgeçilmez ürünlerinden biri olsa da kötü kullanım ve periyodik bakım olmadığında sonucunda arızalar verebilmektedir. Bunlardan en sık rastlananı olan İmmergas kombi e01 hatası kombinizde ateşleme olmamasına işarettir. Bu hatayla karşılaştığınızda kombiniz ateşleme yapmaz ve haliyle çalışamaz. İmmergas kombi e01 hatası ile birlikte bu hatanın çözümü’nün adresi her ne kadar işin profesyonelleri olan teknik servisler olsa da kullanıcı olarak internette sorulan sorunların başında gelen bu hata ile karşılaşmanız durumunda yapabileceğiniz birkaç şey vardır.

İmmergas Kombi E01 Hatası

Dairede doğalgazlı cihazı denemek üzere;

  • Kombiniz dışında kullandığınız doğalgaz ile çalışan eşyanızı açmayı deneyin. Örneğin ocak vs. Eğer ocak çalışmıyorsa muhtemelen eve gelen gaz boruları ile ya da direkt gaz tesisatı ile alakalı bir sorun yaşıyorsunuzdur. Gaz sağlayıcınız ile iletişime geçmenizi öneririz.
  • Bunu düşündüğünüz durumda dış kapıda bulunan gaz vanası kontrol etmelisiniz. Kapalı ise açık konuma getirmeyi deneyin. Eğer üzerinde mühür varsa ödenmemiş faturanız vardır. Bu yüzden gaz kesilmiştir. Faturanızı ödemek sorununuzu çözecektir.
  • Gaz vanaları açık ve aynı zamanda ocağınız da çalışıyor ise kombinin yan tarafında bulunan gaz vanasını kontrol edin. Kapalı konumdaysa, açık konuma getirin.
  • Kombinin yanında bulunan gaz vanası da açık ise kombinizi resetlemeyi deneyin.

Dairede doğalgazlı başka bir cihaz yoksa:

  • Böyle bir durumda dairenize gaz gelip gelmediğini anlamak daha zordur. Dış kapıdaki ve kombinin yanında bulunan gaz vanalarının gene yukarda bahsedilen yöntemler ile açık olduğuna emin olun.
  • Vanalar açıksa kombinizi resetlemeyi deneyin.

Bu denemelere rağmen hala kombiniz ekranda aynı hata kodunu veriyorsa en yakınınızda bulunan teknik servis ekibinden yardım talebinde bulunun. Çünkü bu gibi sorunlarda; gaz armatürü, elektronik kart, iyonizasyon ve ateşleme elektrodunda problem yaşanmış olabilir.
Bunun için de en doğru adres teknik servistir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56