Kombi sıcak su açınca petekler ısınıyor diye birçok kullanıcı internette araştırma yapmaktadır. Esasında bu durum endişelenilmemesi gereken normal bir durumdur. Kombi uzun süre sıcak su kullandığında sıcak su derecesi yüksek olup suyun bir kısmı tesisata gönderilmektedir. Bu durumda tesisata gelen sıcak su nedeniyle bir ya da birkaç petek ısınabilir. Yani bu durum herhangi bir arızadan kaynaklanmaz. Servis çağırmaya da ihtiyaç yoktur.

Kombi Sıcak Su Açınca Petekler Isınıyorsa Arıza Olabilir mi?

Kombi sıcak su açınca petekler ısınıyor acaba ne yapmalıyım diye düşünüyorsanız bunun kontrolü basittir. Sıcak su açıldığında diğer bir deyişle kombi yaz konumundayken peteklerin hepsi birden ısınıyorsa bu bir arıza olduğuna işaret eder. Yalnızca 1 adet ya da en fazla 2 adet ısınıyorsa arıza olmadığını gösterir. Sıcak su açılınca tüm peteklerin ısınmasının nedenleri ve çözüm yolları şu şekildedir:

  • Üç yollu vana sıcak suyu kalorifere kaçırıyorsa peteklerin hepsi ısınabilir. Parça değişimi ile bu sorun halledilebilir.
  • Anakartın potans kısmında bir sorun varsa kombiyi ayarlasanız dahi sonuç alamazsınız. Bu durumda parça değişimi ya da tamiri yapılabilir.
  • Sensörün kendiliğinden devreye girdiği durumlar arıza olduğunu gösterir. Parça değişimi ya da tamiri ile sorun çözülebilir.

Yukarıda yazılı sıcak suyun tüm petekleri ısıtınca nasıl çözüleceğine ilişkin durumlar için en yakın yetkili servise başvurulmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56