Kombide ateş işareti ne anlama gelmektedir, birçok kombi kullanıcısı tarafından merak edilip sorulan bir soru olmaktadır. Kombide alev sembolü yok ne anlama geliyor? Kombide alev sembolü brülörde yandığında led ekranda belirir. Daha açık bir ifadeyle alev oluşturulduğunda. Kombinizde bir alev işareti çıkıyorsa eğer, bu kombinizin çalışmasında herhangi bir sorun olmadığını anlatır. Kombiniz her açıldığında ekranda bu alev işareti belirir. Peki bunun anlamı nedir? Alev simgesi ekranda her seferinde göründüğünde bu cihazın yakıt tükettiği anlamına gelir. Eğer kombinizde yeterince su seviyesi yok ise bu durumda alev işareti söner çünkü kombi çalışmaz. Bunun yanı sıra kombinize gaz gelmez ise bu yine kombinizde alev sembolünün çıkmamasına neden olur.

Kombide Ateş İşareti Yanmıyorsa Ne Yapılmalıdır?

  • Kombinizde alev işareti yanmıyor ise bu kombinizde bir arızanın olduğunu belirtir. Kombi açılmalıdır, sonra tekrar kapatılmalıdır. Periyodik bakımları yapılmayan kombilerde yaşanan sorunlardan bir tanesi olmaktadır.
  • Kombiniz bakımları yapılmadığında birkaç sorun ortaya çıkar. İyonlaştırıcı elektrotlar zamanla oksitlenebilir, kirlenmiş olabilir. Kombinin ana kartı yani beyin kısmı veya elektronik kartı arızalanmış olabilir. Bu durumda parça değişimi yapılmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56