Kombide derece yükselmiyor sorunu bazen yaşanmaktadır. Petekleri ısıtmak ya da suyu ısıtmak için kombinizi belli bir dereceye getirmiş olabilirsiniz. Ayarladığınız ısı derecesi kombinin ekranında hemen görünecektir. Fakat kombiler öncelikle şu anki ısı derecelerini gösterecek çalıştıkça ısı artacaktır. Kombinin ayarlanan dereceye gelmesi için biraz vakit geçmesi gerekmektedir. Isıyı yakaladıktan sonra da düşüşler görülmektedir.

Bu aslında normal bir durumdur. Sizlere arızayı bildirmemektedir. Ama beklediğiniz halde hala ısı yükselmiyorsa bazı arızalar söz konusu demektir. Bunların araştırılması için servis yardımı almanız gerekir. Kombinin derecesinin yükselmemesinin nedenleri şunlar olabilir:

  • NTC sorunu ortaya çıkmış olabilir. Yani ısıyı algılayan sensör arızası oluşmuş olabilir.
  • Pompa motoru arızası olabilir.
  • Isı ayar göstergesi ya da düğmesi bozulmuş olabilir.
  • Anakart sorunu olabilir.

Kombide derece yükselmiyor sorunu yaşayanlar, ayarlanan ısı derecesine bir türlü ulaşamayan kombiler için servis yardımı alınması gerekir. Kombi Servisi bu konuda size yardımcı olacaktır. Karşılaştığınız tüm sorunlarda servislerden yardım alarak giderilmesini sağlamalısınız. Yapılacak olan bakımlarda sorun tespit edilecek ve hemen tamir yoluna gidilecektir.

One thought on “Kombide Derece Yükselmiyor

  1. Buderus gb062 kombide derece yükselttiğimde derece sürekli yükselip düşüyor misal 50 derece çalışıyor ama 60 veya 70 dereceye getirdiğimde derece 35 lere kadar düşüp yükseliyor ama petekler ısınmıyor derece sürekli bir değişkenlik gösteriyor ve sıcak suyu açtığım gibi 6A arızasını veriyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56