Kombide F7 Ne Demek diye bakıldığında kombideki su basıncının düşmüş olduğu görülür. Kombilerdeki su, yeterli seviyede olmalıdır. Bu seviye 1,5 bardır. Eğer altında ise su ilavesi yapmanız gerekir. Kombinin altındaki musluktan su ilavesi yapılmaktadır. Musluğu açın ve ibre 1,5 olana kadar kombiye su verin. Sonra musluğu kapatın. Suyu eksilmiş olan kombiler çalışmaz. Kalorifer ya da suyu ısıtamaz.

Kombinize su verdiğiniz halde ibrede yükselme yoksa bazı arızaları var demektir. Kombiler devamlı kullanılan bir iklimlendirme cihazıdır. Zaman içinde bazı arızaların olması da normal bir durumdur. Eğer kombi bakımlarınızı düzenli yaptırırsanız olası sıkıntılardan da kurtulmuş olursunuz. F7 arızasının nedenleri şunlar olabilir:

  • Su basınç göstergesi arıza yapmış olabilir.
  • Bazı tıkanıklıklar oluşmuş olabilir.

Kombide F7 arızası ile karşılaştığınızda, cihazınıza su verdiğinizde arıza kodu değişmiyorsa hemen servis yardımı almalısınız. Kombi Servisi arıza konularında sizlere yardımcı olabilecek ilk adrestir. Parça değişimi ya da tamiri ile sorununuz giderilecektir. Servis teknik personelleri sizlere kalıcı çözümler sunarak arızayı giderecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56