Kombide L2 arızası kombide ateşleme problemi olduğunu göstermektedir. Bu arızada kombiye gaz gelmekte ancak kombi ateşleme yapmamaktadır. İnsan hayatını önemli ölçüde kurtaran ve günlük hayatta en önemli ihtiyaçlardan biri de kombi cihazıdır. Periyodik olarak bakımlarının yapılması gereken kombilerin servis tarafından bakımı yapılmadığında çeşitli arıza uyarıları vermektedirler. Bunlardan bir tanesi de L2 arızasıdır. Diğer teknoloji cihazlara göre kombiler çok hassas ve komplike cihazlardır. Bu yüzden de arızalanmaya daha meyillidirler.

Arızalanmaların önüne geçilmesi için de Kombi Servisinden destek alarak kombinin yıllık bakımını yaptırmak gerekir. Kişiler kombi arızaları ile karşı karşıya kaldıklarında ilk önce sorunu kendileri çözmeye çalıştırmaktadır. Ancak bu yanlış bir uygulamadır. Daha fazla arızalanmaya sebep olmamak adına servisten yardım alınmalıdır. Kombide L2 arızası sebepleri ise şu şekildedir;

  • Ana kartta sorun olabilir.
  • Gaz grubu parçalarda problem olabilir.
  • İyon ve ateşleme elektronlarında sorun olabilir.

Kombide L2 arızası ile karşılaşıldığında kullanıcılar zaman kaybetmeden ve kendileri düzeltmeye çalışmadan Kombi Servisinden destek almalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56