Viessmann kombi arıza lambası yanıyor sorunu pek çok kombi kullanıcısının zaman zaman karşılaştığı bir durumdur. Günümüzde ısınma aracı olarak en çok doğalgaz tercih edilmektedir. Hem petekleri ısıtma sistemi hem de sıcak su sistemine sahiptirler. Kullanıcılar yaz ve kış aylarında her zaman sıcak sudan yararlanmaktadırlar. Kış aylarında ise evleri ısıtmak amacıyla da kullanılmaktadır. Çoğu kişi kombilerin sadece kış aylarında çalıştığını düşünse de aslında yılın her ayı kombiler çalışmaktadır.

Her cihazda olduğu gibi kombilerde de arızalar meydana gelmektedir. Bu arızaların kaynakları farklı sebepler olabilir. Arıza durumu ne olursa olsun çözüm için genellikle kombi servisine başvurmak gerekir. Ancak bazı kullanıcılar oluşan problemleri kendileri çözmeye çalıştırmaktadır. Viessmann kombi arıza lambasının yanmasının sebepleri aşağıda verilen nedenler olabilmektedir;

  • Daireye gaz gelmiyor olabilir.
  • İyonizasyon ateşleme elektrotlarında problem olabilir.
  • Ana kart ya da gaz armatöründe sorun oluşmuş olabilir.

Eğer sizin de Viessmann marka kombi cihazınızda arıza lambası yanıyorsa Viessmann Kombi Servisini arayarak yardım almanız gerekir.

Call Now Button444 78 56