Kombide musluk işareti yanıp sönüyor uyarısı sıcak suyu kullandığınız zaman ortaya çıkmaktadır. Banyo ya da mutfak suyunu kullanırken kombide musluk işareti yanmaktadır. Suyu kapattığınızda da bu uyarı sönecektir. Bu durum arızayı ortaya çıkarmamaktadır. Sıcak suyun kullanıldığı uyarısını sizlere vermektedir. Bazı kombilerde musluk işareti varken bazı kombilerin de göstergesinde kırmızı ışık yanarak sıcak su kullanıldığına dair size uyarıda bulunulmaktadır.

Kombiler yaz kış sıcak su ihtiyacınızı karşılayan cihazlardır. Kombi panelindeki uyarılar da size bazen arızayı bazen de kombinizin çalıştığını bildirmektedir. Bazen musluk işaretinin yanıp sönmesi bazı arızaların gündeme gelmiş olduğunu da sizlere bildirir. Bunlar;

  • Sensör arızası oluşmuş olabilir. Sensörler musluktan akan sıcak suyun istenilen dereceye getirilmesini sağlamaktadır.
  • Kombi gösterge paneli arızası olabilir.
  • Anakart arızası olabilir.

Kombide musluk işareti yanıp sönüyor uyarısında her şey normalse telaş etmenize gerek yoktur. Ama oluşabilecek arıza durumlarının incelenmesi için Kombi Servisi yardımı almanız gerekir. Eğer musluk işareti hep yanıyor ve sönmüyorsa bunun incelenmesi gerekir. Servis teknik elemanları kombinizin iç aksanlarını inceleyerek soruna çözüm getireceklerdir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56