Kombim sürekli çalışıyor diye araştırma yapanlar bu sorunun neden kaynaklandığını merak etmektedir. Kombinin sürekli çalışmasının nedenleri arasında izolasyon sorunu yer almaktadır. Eğer binada izolasyon varsa da binanız muhtemelen oldukça eskidir ya da pencerelerden içeriye hava giriyordur. Kombilerin çalışmasının durması için tesisatta düşük sıcaklık algılaması gerekir. Eğer ısı kaybı varsa kombi sürekli çalışmaya devam eder. Kombinin hiç dinlenmeden çalışması yakıt sarfiyatını fazlalaştıracağından elektrik faturasını da yükseltecektir.

Kombim Neden Sürekli Çalışıyor Olabilir?

Dairede bulunan eski döküm petekler ısı kaybı anlamına gelir. Kombim sürekli çalışıyor düşüncesi sürekli kafanızı kurcalıyorsa sorunu peteklerde arayabilirsiniz. Döküm petek ısınmaya çalışırken kombi aktif olarak çalışmaya devam eder. Daireye yeni sistem peteklerin taktırılması sorunu çözecektir. Kombinin sürekli çalışmasının diğer nedenleri ise şu şekilde sıralanmaktadır:

  • Kalorifer dönüş filtresinin tıkanması
  • Kombideki pompanın devrinin düşmesi
  • Sıcak su ve kalorifer sensöründe arıza olması
  • Elektronik kart potansında sorun olması
  • Kombinin sürekli düşük derecede çalıştırılması

Yukarıdaki sebepler kombinin hiç durmadan çalışmasına neden olur. Bu durumun uzman teknisyenler tarafından çözülmesi fazla sarfiyatı önleyerek faturada tasarruf etmeyi sağlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56