Kombiler yaz-kış insan hayatını kolaylaştırması ile bilinen elektronik eşyalardır. Kombilerin çalışabilmesi için en başta doğalgaz olmak üzere elektriğe ve suya ihtiyaçları vardır. Bu üçünden biri olmadığında kombinin çalışma düzeneği bozulmakta ve kombinin çalışmaması kullanıcıların zorlanmasına yol açacaktır.

Bir elektronik eşya bozulduğunda da hayatımızın ne kadar aksadığını bildiğimiz için günümüz modern ve teknolojik hayatı sayesinde geldiğimiz nokta artık elektronik eşyalar arızalandığında ilk teknik ekibe değil internete başvurmak oldu.

Diğer marka kombilerinde olduğu gibi İmmergas kombilerde de sık sık karşılaşılan İmmergas kombi sürekli çalışıyor problemi ile karşılaştığınızda bu sorunun neden olduğu ve neler yapabileceğinize bir bakalım;

İmmergas Kombi Neden Sürekli Çalışıyor?

Dairenizde ısı kaybı varsa;
Binanızda ısı kaybını önleyecek izolasyon yok ise ya da izolasyon olmasına rağmen iyi bir yalıtım işlemi yapılmadıysa, daire içinde kullanılmayan odaların petek vanası kapalı ve odanın kapıları açık ise, daire içinde cam açık ya da bir yerden soğuk hava giriyor ise bu sebeplerle kombi sıklıkla devreye girebilmektedir.

Petekleriniz eski ise;
Petekleri ısıtmak bu durumda kombi açısından güç bir durum olacağı için kombi eski döküm petekleri ısıtmakta zorlanacağından sürekli devreye girer Bu durumda yeni bir tesisat döşeme işlemi gerekmektedir. Peteklerinizi mutlaka yeni modek petekler ile değiştirmelisiniz.

Kalorifer filtreniz tıkalı olduğunda;
Kombi altında kalorifer dönüş borusu içerisinde dönüşümü sağlayan filtre bulunmaktadır. Filtre tıkalı olur ise peteklere ısı gidemez ve doğal olarak daire beklenen şekilde ısıtılmadığından kombi sürekli olarak devreye girerek çalışabilmektedir. Kalorifer filtresi temizlenmelidir.

3 thoughts on “İmmergas Kombi Sürekli Çalışıyor

  1. İmmergas kombim aralıksız sürekli bir şekilde çalışıyor. Reset atmamıza rağmen aynı sorunu yaşıyoruz. Nasıl çözeceğimiz hakkında bir fikrimiz yok. Bu nedenle biraz bu konuda telaşlandık. Birkaç yazı okuyalım derken bu yazıya denk geldik ve bizim için oldukça faydalı oldu. Neler yapabileceğimizi kavradık. Yine de teknik servis arayıp kombimize baktıracağız.

  2. İmmergas kombim aralıksız sürekli bir şekilde çalışıyor. Reset atmamıza rağmen aynı sorunu yaşıyoruz. Nasıl çözeceğimiz hakkında bir fikrimiz yok. Bu nedenle biraz bu konuda telaşlandık. Birkaç yazı okuyalım derken bu yazıya denk geldik ve bizim için oldukça faydalı oldu. Neler yapabileceğimizi kavradık. Yine de teknik servis arayıp kombimize baktıracağız.

  3. Son üç gündür kombimizin aralıksız çalıştığını fark ettik. İmmergas kombiye sahibiz. Daha önce böyle bir problem yaşamamıştık. Bu nedenle çözümü konusunda da takılıp kaldık. Neyse ki bu siteye denk geldik ve buradaki yazıyı okuduk. Kombi konusunda bilinçlendiğimizin farkına vardık. Site yönetimine ve siteye bu yazıları yükleyen kişilere teşekkürler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56