Falke kombi sürekli çalışıyor ise belli bir ısıyı bulunduğu ortama verememiş ve çalışarak ısı elde etmek istiyor olabilir. Evinizin izolasyonunun iyi olmadığı durumlarda da bu sorunla karşılaşılmaktadır. Açık olan pencere ve kapılar da kombinin hep devrede olmasına nedendir. Normalde kombilerin belirli süre çalışıp durması gerekir. Evde termostat varsa ve belli bir ısı derecesine göre ayarlandıysa o ısıya ulaşana kadar kombi çalışır.

Sonrasında durması gerekir. Ama hala çalıştığını gözlemliyorsanız bu durum bazı arızalarla karşılaştığınız anlamına da gelmektedir. Bunların araştırılıp bulunması ve ona uygun olan tamir yönteminin denenmesi gerekecektir. Bu konuda servisler sizlere yardımcı olmaktadır. Kombi ve petek bakımlarınızı yaptırarak soruna çözüm bulabilirsiniz. Kombinin sürekli çalışmasının nedenleri şunlar olabilir:

Falke Kombi Neden Sürekli Çalışıyor?

  • Devir daim pompası sorunu gündeme gelmiş olabilir.
  • Sensör arızası oluşmuş olabilir.
  • Kalorifer filtresinde tıkanıklık olmuş olabilir.
  • Anakart arızası oluşmuş olabilir.

Kombi parçalarındaki arızalarda parçanın tamir edilmesi ya da değiştirilmesi ile sorun giderilecektir. Baymak Falke servisi sizlere bu konuda yardımcı olacaktır. Karşılaşılan sorunlarda servis desteği almak önemlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56