Kombinin sürekli çalışıyor olması bazı durumlarda normal bir durum gibi olsada birçok sorununda habercisi olabilmektedir. Bu nedenle kombinin sürekli çalışıyor olması durumunda olası sorunları incelemek sizlerin de bu sorunlar karşısında önlem almanıza yardımcı olacaktır.

  • Bugünlerde bir çok ev yeni petek sistemleri kullanmaktadır. Ancak eski döküm peteklerin kullanıldığı evlerde kombinin petekleri ısıtmak için sürekli olarak çalışması gerekmektedir. Bu gibi durumlarda sürekli olarak kombinin çalışır durumda olması kısa vadede kombide yeni sorunların ortaya çıkmasına neden olacaktır. Bu nedenle peteklerinizi ve tesisatınızı değiştirmeniz gerekmektedir
  • Kombinin sürekli çalışıyor olmasının diğer bir nedeni kalorifer filtresinin tıkalı olmasıdır. Kalorifer dönüş borusu içerisinde yer alan filtrenin tıkanması peteklere ısının iletilmemesine neden olur. Bunun sonucunda kombi petekleri ısıtmak için sürekli çalışmaya devam eder.
  • Kombinin sürekli çalışmasının bir diğer nedeni ise devir daim pompasının devir düşürmesi nedeniyledir. Kombinin sirkülasyonunu sağlayan pompasının devir düşürmesi durumunda kombi sürekli çalışmaya devam edecektir. Bu durumda teknik yetkililere başvurarak pompanın değişiminin sağlanması gerekir.

Bu gibi sorunların dışında kombinin sensörlerinde ve Anakart potansının arızalandığı durumlarda da kombi sürekli olarak çalışmaya devam etmektedir. Bu gibi sorunlarla karşılaştığınızda teknik servis ile iletişime geçerek uzman elemanların kombinizdeki sorunu tespit etmelerini sağlamak daha yararlı bir davranış olacaktır.

One thought on “Kombi Sürekli Çalışıyor

  1. Kombinin petekleri kapalıyken sıcak su kapalıyken kombi 10 dakkada bi 5 saniye çalışıyor

Comments are closed.

Call Now Button444 78 56