Lambert kombi E25 hatası suyun aşırı ısınması sonucu ortaya çıkar. Kombiler elektrik enerjisini kullanarak suyu ısıtır ve gerekli alanlara gönderir. Kimi zaman su kombiden çıkış yapamaz. Bu durum pompada ya da borularda oluşan bir sorundan kaynaklanabilir. Kombiden çıkamayan su gereğinden fazla enerjiye maruz kalır ve kaynamaya başlar. Suyun kaynaması Lambert marka kombinin hararet yaparak işlevlerini durdurmasına ve ekranda E25 hatasını göstermesine yol açar. Lambert marka kombinizdeki E25 hatasını gidermek için bazı kontrolleri tamamladıktan sonra gerek kalırsa teknik servisi aramalısınız.

Lambert Kombi E25 Hatası Nasıl Giderilir?

Lambert kombi E25 hatası çözümü içim ilk etapta şu kontroller yapılmalıdır:

  • İlk etapta Lambert kombinin vanalarının açık olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Açık olmayan vanalar suyun dışarı çıkmamasına ve kaynamasına yol açar.
  • Kombi vanalarının açık olması gerektiği gibi petek vanalarının da açık olması gerekir. Petek vanalarının açık olmaması da suyun devirdaim yapamamasına ve gereğinden fazla ısınıp kaynamasına zemin hazırlar.
  • Bütün vanaların açık olduğundan eminseniz kombiyi resetlemeniz gerekir. Reset tuşu ile kombiyi resetledikten sonra E25 hatasının olup olmadığını kontrol edin.

Bütün bunlar işe yaramdıysa kısa sürede Lambert teknik servisini aramalısınız. Teknik servis sayesinde sorununuzu çözebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56