Lambert kombi F81 arızası neden meydana gelir diye aklınıza takılıyorsa yazımızın içerisinde bulabilirsiniz. Kombi F81 arızası aslında sensor test sorunu anlamına gelir. Eğer cihazınıza yeni bir parça takıldıysa parça kombi ile uyumlu olmayabilir ya da yanlış takılmış olabilir. Ayrıca ısıtma sensöründen kaynaklanan bir arızadır.  Şayet ısıtma sisteminin dönüş suyunda meydana gelen sıcaklık doğru bir şekilde ölçülmezse arızaya sebebiyet verir. Isıtma sensöründen kaynaklı arıza için termostat kontrol edilmelidir.

Lambert Kombi F81 Arızası Nedenleri

Lambert kombi F81 arızası ısıtma sensoru kaynaklı bir arıza ise kesinlikle parça değişimi yapılması gereklidir. Bu nedenle de teknik servis çağırmak gerekir.  bu sorun çeşitli sebeplerden dolayı ortaya çıkabilir.

  • Eğer herhangi bir sebepten dolayı cihazda parça değişikliği yapıldıysa ve cihaza uyumlu değil ya da yanlış takıldıysa arıza meydana gelebilir.
  • Isıtma sensoründe arıza meydana gelmiş olabilir.
  • Ana kart arızası olabilir.

Kombinizde F81 arızası ile karşılaştığınız zaman arızanın tespitinin yapılması ve çözüme kavuşturulması için Lambert Kombi Servisi elemanlarından profesyonel hizmet alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56