Lambert kombi sıcak su gelmiyor ise bu sorunun nedenlerinin en başında şehirlerin şebekelerindeki suyun kireçli olması vardır. Daha sonra nedenler arasında uzun zamandır kullanılan kombilerin gerekli bakımlarının yapılmaması yer alır. Senelik periyodik bakımların yapılmaması ya da çok nadir yapılması sıcak su gelmemesine neden olmaktadır. Suyumuzun kireç oranı az bile olsa bakımsız kombilerde yine bu sorun yaşanmaktadır.

Lambert Kombi Sıcak Su Gelmiyor Ne Yapacağım?

Lambert kombi sıcak su gelmiyor arızasını yaşadığınızda ilk olarak şebeke hattındaki su basıncına bakılır. Basınca bakmanızın nedeni; suyun her zamanki gibi aynı yoğunlukta mı yoksa farklı şekilde mi aktığını anlamanızdır. Yoğunlukta hiçbir şekilde azalış, dalgalanma gibi şeyler yoksa armatürlere bakılır. Armatürlerde bir tıkanıklık meydana gelmişse çözülür fakat bir tıkanıklık yoksa müdahaleyi yetkililer yapmalıdır. Çözümleri

  • Su basıncına bakılır
  • Armatürlere bakılır
  • Kombiye bakım yaptırılır

şeklinde maddeler halinde sıralayabiliriz. Bu maddeler uygulandıktan sonra sıcak su hala gelmemeye devam ediyorsa Lambert Kombi servisine ulaşıp destek almanız doğru olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button444 78 56