Günümzde üretilen elektronik ürünler kendilerinin ve kullanıcıların emniyeti için birçok özellikle donatılmıştır. Bu durum günlük hayatımızda çok fazla kullandığımız beyaz eşyalar için oldukça avantajlıdır. Çünkü özellikle kombilerde, yaz ve kış aylarında çok fazla kullanıldıklarından ötürü başta kullanıcı hatalarından kaynaklı olmak üzere çok sayıda birbirinden farklı hata kodları ile karşılaşılmaktadır. Bu hata kodlarından biri olan Baymak Kombi F3 arıza kodu her ne kadar hata olarak addedilse de bu tamamen kombinizi aşırı ısınmasından dolayı güvenlik amacıyla çalışmayı durdurmasından kaynaklanmaktadır.

Baymak F3 Arızası

Kısaca anlatmak gerekirse; eğer kombinizi açık ve peteklerinizin vanası kapalıysa, sıcaklık kombide birikir bu da kombinizi aşırı ısınmasına sebebiyet verir. Burada hemen bir parantez açmak gerekir; kışın kombinizi kullandığınızda en az 3 tane peteğin vanası açık konumda olmalıdır. Yoksa kombiniz aşırı ısınmadan dolayı Baymak Kombi F3 hatasını verir. Kombide F3 hatası var, petekler de açık, bu sefer kombinin filtreleri kontrol edilmelidir. Çünkü çeşitli nedenlerle kombinizin filtresi tıkanabilir, bu da ısınmaya neden olur.

Eğer filtrenizde de sorun yok, baca tıkalı değilse bir diğer neden, güvenlik termostatının arızlanması olabilir. Bu durumda yetkili teknik servisi çağırıp güvenlik termostatının onarımını ya da değişimini yaptırmanız Baymak Kombi F3 hatasını ortadan kaldıracaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button444 78 56