Protherm marka kombi kullanıcılarının sıkça karşılaştığı arıza kodlarından birisi de F10 nolu arıza kodudur. Kullanıcılar bu arızayla ilk kez karşılaştıklarında genelde telaşa kapılıp kombilerinin bozulduğunu düşünseler de gerçek bundan farklıdır. Çünkü siz de Protherm Kombi F10 Arızası ile karşı karşıya kaldıysanız bu kombinizde bir arıza olduğu anlamına gelmez. Çünkü kombilerin üzerinde bulunan ledlerde yazan her kod arıza olduğu manasına gelmez. F10 nolu arıza kodu da bunlardan biridir. Protherm Kombi F10 Arızası kısaca kombinizdeki su basıncının olması gereken bar seviyesinin altında olduğunu size bildirir. Bu durum karşısında yapmanız gereken şey;

Kombinizin sağ alt tarafında bulunan siyah çevirmeli plastik bir parça olan doldurma musluğunu sola doğru çevirerek açmalısınız. Sola doğru çevirdiğiniz an kombiden su sesi gelir. Su sesi suyun dolduğu anlamına gelir. Dolum esnasında eş zamanlı olarak bar göstergesini kontrol edin. Göstergedeki su basınç değeri 1.5 bar olana doldurun. İstenilen değere geldiğinde sağa çevirip dolumu sonlandırın.

Bunu yaptığınız halde hala F10 Arızası ile karşılaşırsanız kombinize reset atmayı deneyin. Reset düğmesi ekranın hemen sağ alt kısmında bulunur. Bir kez basmanız halinde cihaza reset atılır. Düzelene kadar en fazla 3 kere olacak şekilde deneyebilirsiniz.

Su basınç değerini istenilen seviyeye getirdiniz, cihazı resetlediniz, hala aynı hatayı alıyorsanız; en yakınınızda bulunan Protherm teknik servis ekibinden yardım talebinde bulununuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now Button444 78 56