Günümüzde gelişen teknolojisi ile beraber insanların evindeki elektronik bir cihazında arıza ile karşılaşıldığında başvurdukları yerlerin başında internet geliyor. Çünkü gelişen teknoloji getirdiği nimetlerden birisi olan internet sayesinde bilgiye erişim oldukça kolay hale geldi. Bununla birlikte kullanıcılar cihazlarının arıza yapma nedeni ve çözümü hakkında yeterli bilgiye sahip olabiliyorlar.

Arıza durumuna göre eğer küçük bir arızaysa hülasa kullanıcının bir iki işlemle halledeceği bir şeyse internette yazan yönergeleri uyguluyor, ancak büyük bir arızaysa teknik servisten yardım talebinde bulunabiliyorlar. Biz de bugün birlikte Protherm Kombi F22 Hatasını inceleyeceğiz. Protherm Kombi F22 Hatası ile karşılaıyorsanız; bu, kalorifer devresi su basınıcının yetersiz olduğu anlamına gelir. Protherm kombi Panther modelinde görülür. Panelin sağ tarafında yer alan bar göstergisini incelediğiniz taktirde, değerin 1 barın altında olduğunu görmüş olursunuz.

Kombi tesisatınızdaki suyun yetersiz olduğunu belirten bu hata karşısında kombinize su basmak ve basıncı yükseltmeniz gerekmektedir. Kombinizin sağ alt bölümünde yer alan siyah renkli doldurma musluğunu saat yönünün tersine çevirerek eş zamanlı olarak bar göstergesini takip etmeli ve basıncı 1.5 bar olana kadar yükseltmelisiniz.

İşlem tamamlandıktan sonra, yani bar seviyesi olması gereken seviyeye (1.5) geldiğinde sorununuz düzelmiş olacaktır. Fakat bunu eksiksiz olarak yaptığınız halde hala Proherm Kombi F22 Hatası ile karşılaşıyorsanız, size en yakın olan teknik servis ekibinden yardım talebinde bulunmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button444 78 56