Isınma ve sıcak su ihtiyacını hem ekonomik hem de güvenli bir şekilde karşılayan kombiler özellikle kış mevsimi başta olmak üzere günlük hayatımızı kolaylaştıran elektronik eşyaların başında gelir. Protherm markası da kombi sektöründe oldukça kaliteli ve kolay kolay arızalanmayan kombiler üreten markalardan birisidir. Fakat bu kombilerin hiç arıza yapmayacağı anlamına gelmez. Her elektronik ürün gibi Protherm marka kombiler de arızalanmaktadır. Protherm Kombi F5 hatası da, Protherm kullanıcılarının sıkça karşılaştığı hata kodlarından birisidir. Bu hata kodu Protherm marka kombilerin Lynx modellerinde görülür. Lynx model kombiler Hermetiktir. Bu hata teknik bir hata olmakla beraber hatayı atık gaz sistem sorunu olarak tanımlayabiliriz. Nedenlerini sıralamak gerekirse;

  • Baca tıkanmış olabilir. Baca temizliği yapıldığında sorun giderilecektir. Bu sorun sadece bacalı tip kombilerde yaşanılabilir.
  • Baca herhangi bir nedenden ötürü yerinden çıkmış olabilir.
  • Prosestatta arıza olabilir.
  • Fanda bir arıza meydana gelmiş olabilir.
  • Baca sensörü arızalanmış olabilir.

    Bu hatayla karşılaşıldığında kullanıcının yapabileceği hiçbir şey yoktur. Çünkü kullanıcının yapacağı herhangi bir müdahele çok daha büyük sorunlara yol açabilir. En yakın Protherm teknik servisinden yardım talebinde bulunulmalıdır. Ayrıca bu ve benzeri hataların önüne geçmek için her sene mutlaka yapılması gereken periyodik bakımları aksatmamak gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button444 78 56