Günümüzde insanların yaşadığı evlerin olmazsa olmazlarının başında doğalgazlı olması geliyor. Çünkü doğalgaz, kombi aracılığı ile insanlara başta ısınmak ve sıcak suya erişim kolaylığı olmak üzere birçok kolaylık sağlıyor. Kombiler kış mevsiminin vazgeçilmezi olsa da yaz mevsiminde de insanlar için oldukça önem taşır. Ancak elektronik eşyaların doğası gereği herhangi bir neden dolayı arıza yapmaları çok olası bir durumdur. Bu arızalar kullanıcıları kombi üzerindeki led ekran üzerinde yazan arıza kodlarıyla bilidirilmektedir. Protherm Kombi F4 Arızası, Protherm kombisine ait modellere bağlı olarak değişik arızalar olduğunu işaret eder.

  • Protherm Leopard ve Panther kombilerde F4 arızası; sıcak su sensörü arızası anlamına gelir. Bu durumda kullanıcı sıcak sudan faydalanamaz. Sıcak su sensörü tamir edilecek bir parça değildir. Bundan dolayı sensörün değiştirilmesi gerekir. Ancak F4 arızası alındığında bu illaki sensörün bozulduğu anlamına gelmez. Sensör kablolarında ve bağlantılarında da sorun olabilir. Bu durum karşısında Protherm teknik servisinden yardım talebinde bulunmalısınız. Gelecek olan teknik servis ekibi arıza tespitinden sonra gerekli arıza çözümünü uygulayacaktır.
  • Protherm Lynx ve Leon kombilerde F4 arızası; iyonizasyon/ateşleme sorunu olduğu anlamına gelir. Bu durumda ilk olarak daireye gaz gelip gelmediği kontrol edilmelidir. Sitemiz içerisinde bir arama yaparak daireye gaz gelip gelmediğinin nasıl kontrol edebileceğinizi bulabilirsiniz. Daireye eğer gaz geliyorsa 3 kereden fazla olmamak kaydıyla cihaza reset atın. Eğer sorun devam ediyorsa kombiye hiçbir müdahelede bulunmadan Protherm teknik servisiyle iletişime geçin. Gelecek olan teknik servis arıza tespitini yaptıktan sonra gerekli arıza çözümünü uygulayacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56