Isınma ve sıcak su ihtiyacımızı hem ekonomik hem de çok hızlı bir şekilde karşılayan kombiler günlük hayatımızın vazgeçilmez elektronik eşyalarından biri olmuştur. Fakat her elektronik eşya gibi kombiler de her zaman arıza yapmaya müsaittir. Bu arızalar eski tip kombilerde led ışıklarıyla bildirilse de gelişen teknoloji ile birlikte kombilerin üzerinde bulunan led ekranda beliren hata koduyla kullanıcıya bildirilmektedir. Bu her kombide değişik değişik harf ve rakamlarla belirtilir. Protherm Kombi F1 Arızası, Protherm kombisine ait modellere bağlı olarak değişik arızalar olduğunu işaret eder.

  • Protherm Leopard ve Panther kombilerde F1 arızası kombide ateşleme sorunu olduğu anlamına gelmektedir. Bu durumda ilk olarak daireye gaz gelip gelmediği kontrol edilmelidir. Sitemiz içerisinde bir arama yaparak daireye gaz gelip gelmediğinin nasıl kontrol edebileceğinizi bulabilirsiniz. Daireye eğer gaz geliyorsa 3 kereden fazla olmamak kaydıyla cihaza reset atın. Eğer sorun devam ediyorsa kombiye hiçbir müdahelede bulunmadan Protherm teknik servisiyle iletişime geçin. Gelecek olan teknik servis arıza tespitini yaptıktan sonra gerekli arıza çözümünü uygulayacaktır.
  • Protherm Lynx ve Leon kombilerde F1 arızası kombinin aşırı ısınma ile karşı karşıya kaldığı anlamına gelmektedir. Bu hata karşısında kullanıcı olarak petek vanaları kontrol edilmelidir. Eğer kapalıysa açık konuma getirilmelidir. Eğer petek vanaları açık konumda ve arıza kodu hala devam ediyorsa;
    • Pompa arızalanmış olabilir.
    • Ana eşanjörde arıza yaşanmış olabilir.
    • Üç yollu vanada bir problem olabilir.
    • Kalorifer filtresinde veya tesisatında tıkanma yaşanmış olabilir. Bunların tümü için Protherm teknik servisinden yardım talebinde bulunulmalıdır.

Call Now Button444 78 56