Protherm kombi suyu ısıtmıyor problemi karşılaştıysanız bunun birçok sebebi olabilmektedir. Kombinin uzun süreli kullanılmasından dolayı ömrünü tamamlaması, kullanıcıdan kaynaklı hatalardan bu sıkıntı doğabilmektedir. Kombinin suyu ısıtmama problemi, insan hayatında birçok şeyi aksatabilmektedir. Bu yüzden, bu problem hemen çözülüp düzeltilmelidir.

Protherm Kombi Suyu Isıtımıyor Problemi Neyden Kaynaklanmaktadır?

Protherm kombi suyu ısıtmıyor problemi birçok sebepten kaynaklanabilmektedir. Hızla çözülmesi gereken bir problem olduğundan, bazı durumları kontrol ettirmelisiniz. Bu durumlar aşağıda sıralanmıştır:

  • Kombinizin sahip olduğu kartta herhangi bir arıza gelişmiş olabilmektedir. Böyle durumda kombinizin kartının tamiri ya da değişimi gerekebilmektedir.
  • Kombinizin sıcak su sensöründe arıza gelişmiş olabilir.
  • Fan kısmında herhangi bir arıza gelişmiş olabilir. Ve bu nedenle gelen su ısınmamaktadır. Bu durumda kombinizin fanının tamiri ya değişimi gerekebilmektedir.
  • Sıcak su tribününde problem olabilir. Kontrol ettiriniz.
  • Suyun ısınması için gereken ateşlenmeyi sağlayan elektrot uçlarında arıza gelişmiş olabilir.

Kombinizin suyu ısıtmama problemi var ise bu problem genelde bireysel olarak çözebileceğiniz bir problem değildir. Bu yüzden size en yakın olan Protherm teknik servis merkezine ulaşarak çözmeyi deneyiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56