Süsler kombi E6 arızası, kombinin fazlaca ısınması anlamına gelebilmektedir. Kullanıcının böyle bir hata koduyla karşılaştığında yapabileceği tek işlem reset atmaktır. Kalorifer ve tesisat vanalarına bakılarak, vanalar kapalıysa, açık hale getirilmelidir. Tüm bunları yerine getirdikten sonra arıza hala düzelmiyorsa, teknik servis çağırmak gerekir. Bu arıza durumu görüldüğünde, kullanıcının buna müdahale etmesi daha büyük sorun oluşturabilmektedir. Radyatörlerden minimum 3 tanesinin açık olup olmadığına göz atarak, arızanın giderilmesi için çözüm yolu arayabilirsiniz.

Süsler Kombi E6 Hatası Verdiğinde Hata Kodunun Nedenleri ve Çözümleri

Süsler kombi E6 arızası varsa, peteklerin ya da sıcak suyun aşırı ısındığı anlamına gelmemektedir. Kombi içindeki suyun en yüksek seviyeyi geçtiğinin göstergesidir. Kullanıcının bunu anlaması ve algılaması oldukça güçtür. Bu tip arızaların genelde birden fazla nedene bağlı olduğu bilinmektedir.

  • Üç yollu vana arızası
  • Filtrede tıkanıklık
  • Ana eşanjörde ya da plakalı eşanjörde tıkanıklık
  • Pompada sorun, tesisatta hava ya da tıkanıklık olabilmektedir.

Kombi tesisatındaki suyun aşırı ısınmasından kaynaklı olarak, kombi kendini emniyete aldığında bu arıza kodunun görülmesi mümkündür. Cihaz içerisinde aşırı ısınma olduğunda, termostat cihazı bloke etmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56