Kombiler su, doğalgaz ve elektrikle birlikte çalışan kompleks yapıdaki elektronik cihazlardır. Kış aylarında sıklıkla kullanılan kombilerde zamanla bazı arızaların ortaya çıkması son derece normaldir. Vailant kombi kullanıcılarının en sık karşılaştığı hatalardan biri f22 arızasıdır. Bu arızanın birden fazla nedenden kaynaklı olarak ortaya çıktığını belirtmek gerekir.

Vaillant Kombi F22 Hatası

İlki cihazın su basıncının düşük olmasıdır. Bu tarz durumlarda cihaz kendisini arıza konumuna getireceğinden dolayı bu hata alınır. Bu nedenle Vailant kombi F22 arızası görüldüğünde ilk olarak cihazın su basıncını kontrol etmelisiniz.

Eğer su basıncı düşükse cihaza su basılmasını sağlayarak bu sorunun ortadan kalkmasına neden olabilirsiniz. Vailant kombi F22 arızası öte yandan bunun haricinde pompa arızasından dolayı da kullanıcıların karşısına çıkabilmektedir. Bu bölümle ilgili gerekli adımları yaptığınız takdirde cihaz aynı hata kodunu veriyorsa pompa arızalanmış olabilir.

Tüm adımları denediğiniz halde halen sorun devam ediyorsa fazla zaman kaybetmeden Vailant teknik servise danışmanız gerekir. Teknik servis adresinize gelene kadar cihaza müdahale etmemeniz yerinde olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button444 78 56