Vaillant kombi F29 hatası iyonizasyon arızası olarak bilinmektedir. Günümüzde doğalgaz kullanımı diğer enerji kaynaklarına göre daha uygun maliyetli olduğu için insanlar genellikle kombi bulunan evlerde oturmak istemektedir. Ev ve işyerleri için ısıtma ve sıcak su vermesinden dolayı ideal bir cihazdır. Kombilerin uzun yıllar kullanılabilmesi için düzenli olarak bakımları yapılması gerekmektedir. Ne yazık ki çoğu kişi bu duruma dikkat etmemekte ve kombileri hata kodu vermektedir.

Bilinçli insanlar genellikle belirli zaman aralıklarında kombilerine bakım yaptırdığından dolayı bu tarz arızalar ile karşılaşmazlar. Kış mevsimlerinde hem ısınma hem de sıcak su aracı olarak kullanılan kombi cihazları yaz aylarında da insanların sıcak su ihtiyacını gidermektedir. Kombilerde farklı arıza hataları oluşmaktadır. Bunlardan bir tanesi de F29 hatasıdır. Bu hatanın sebepleri ise şu şekilde sıralanabilir;

  • Gaz girişi kesikliği. Yani kombiye yeterli miktarda gaz girişi olmamaktadır.
  • Atık gaz resirkülasyonu sorunu

Eğer sizler de Vaillant marka kombi sahibiyseniz ve bu arıza kodu ile karşı karşıya kaldıysanız Vaillant Kombi Servisini arayarak yardım alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now Button444 78 56