Genellikle kombilerin üzerinde hata kodunu gösteren ekranlar bulunur. Orda yazan hata koduna bağlı arızanın nereden kaynaklandığı saptanır. Bazı tip kombilerde ise ekran yoktur. Cihaz üzerindeki farklı renklerde yanan ya da yanmayan ledler ile cihazın arızası ya da o anki çalışma durumu görülür.

Örneğin Vaillant Kombi Yeşil Işık Sürekli Yanıyor ise bu bir arıza değildir. Bu ‘sıcak su konfor’ olarak tanımlanır. Peki nedir bu sıcak su konfor? Vaillant kombi sıcak su konforu özelliği kullanıcısına eşanjör içersinde bir miktar suyu sıcak olarak devamlı hazırda tutar. Yani siz ilk sıcak su musluğunu açtığınızda burada hazır olan sıcak suyu verir. Normal şartlarda ilk sıcak su talebi oluşuğunda kombi anında yanmayacağı için ilk olarak bir süre musluktan soğuk su akar. Bu süreyi beklemek istemeyen kullanıcılar sıcak su konfor özelliğini kullanarak daha çabuk sürede sıcak suyu alabilirler.

Eğer Vaillant Kombi Yeşil Işık Sürekli Yanıyor ama sıcak su konfor işlevini yerine getirmiyorsa Vaillant Kombi Yetkili Servisine yardım talebinde bulunun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now Button444 78 56