Vaillant kombinizde zaman işareti olarak bilinen kum saati sembolü sürekli yanıp sönüyorsa bu cihazınızda kuru yanma problemi yaşandığını gösterir. Eğer sizin de Vaillant Kombi Zaman İşareti Yanıp Sönüyor ise bunun nedeni şunlar olabilir.

Vaillant Kombi Kum Saati Yanıp Sönüyor

– Kombi su basınç değeri olması gereken değerin altında olabilir. Vaillant marka kombilerde olması gerekn değer 1 bardır. Eğer değer 1 barın altındaysa alt köşede bulunan gri musluğu açarak kombinize 1 bar oluncaya kadar su basın.

– Kombinin pompası arızalanmış ya da deviri düşürüyor olabilir. Bu arıza genel anlamda sıkça karşılaşalan sorunlardan biridir. Bu arıza sonucunda kombi içersindeki su rahatça dolaşamaycağı için kuru yanma yaşanır.

– Fark basınç şartelinde problem olabilir. Bu problem de kuru yanmaya neden olacak başka bir problemdir. Bu durumda parça değişimi gerekmektedir.

– Kılcal boruda tıkanma yaşanmış olabilir. Bu sorun çok nadir görülse de bu yaşanan tıkanma kuru yanmaya sebebiyet verir.

Eğer Vaillant Kombi Zaman İşareti Yanıp Sönüyor ise kullanıcı olarak sadece kombide su basıncını kontrol edebilirsiniz. Eğer değer normal seyrindeyse diğer nedenlerden kaynaklanmaktadır. Bu durumda kombiye müdahele etmeden Vaillant Kombi yetkili servisinden yardım çağrısında bulunmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button444 78 56