Viessmann kombi petekleri ısıtmıyor sorunu yaşayanlar arızanın kombiden mi yoksa peteklerdeki hava probleminden mi diye şüphe duymaları gerekir. Bazen sorun kombinizde olmayabilir peteklerde dolaşan suyun kireçlenmesi, tortulaşması ve dibe çökmesiyle de petekleriniz ısınmaz. Bu durumda petek temizliği şarttır. Özellikle yılda bir kez yapılan petek temizliği ile randımanlı ısınma sağlayabilirsiniz.

Viessmann kombi servisi tarafından gerçekleştirilen kombi bakımları haricinde petek bakımı konusunda da yardım almanız mümkündür. Devamlı ısınan ve soğuyan suyun zamanla kireçlenmesi oldukça normaldir. Bunun örneğini çaydanlıklarınızda da görmektesiniz. Sorunun gerçek sebebinin anlaşılması için servislerden yardım almanız gerekir. Peteklerin ısınmamasındaki nedenler şunlar olabilir:

  • Peteklerde hava sorunu yaşanıyor olabilir.
  • Petek vanaları bozulmuş olabilir.
  • Kombideki su azalmışsa peteklere su gidemez ve ısınmaz.
  • Devir daim pompası arızası oluşmuş olabilir.

Kombilerinizden ve peteklerinizden verimli ısı elde etmek için bakım yaptırmak oldukça önemlidir. Viessmann kombi servisi sizlere bu konuda yardımcı olacaktır. Kombinizde sorun varsa tespit edilir ve ona uygun olan tamir yöntemi ile sorun giderilir.

Call Now Button444 78 56