Günümüz gelişen teknolojisi ile birlikte günümüz insanları olarak hepimizin evinde elektronik bir cihazda meydana gelen arıza ile birlikte pratik olmasının yanında hesaplı olması ile başvurduğumuz yerlerin başında internet geliyor. Çünkü gelişen teknolojinin bize getirdiği nimetlerden birisi olan internetin sayesinde bilgiye erişim oldukça kolay hale gelmiştir. Bu sayede kullanıcılar olarak cihazlarının arıza yapma nedeni ve çözümü hakkında yeterli bilgiye sahip olabiliyoruz. Günümüzde, barınmak için olmazsa olmazların başında doğalgazlı ev gelmektedir.

Airfel Kombi Isı Sensörü Arızası

Çünkü doğalgaz, kombi aracılığı ile insanlara başta ısınma olmak üzere sıcak suya erişim kolaylığı ile birlikte birçok kolaylık sağlamakta olduğu için neredeyse vazgeçilmezimizdir. Fakat elektronik bir cihaz olduğu için kombilerde diğer tüm elektronik cihazlar gibi yer yer arızalar meydana gelebiliyor. Airfel markasına ait kombilerin arıza kodlarından birisi de airfel kombi ısı sensörü arızası gelmektedir.

Isı sensörü NTC sensörü kombilerde farklı tiplerde bulunmaktadır. Bu tipler markalara ve modele göre suya temaslı veya suya teması olmayan NTC sensör olmak üzere iki tane bulunmaktadır. Her iki tipin de yaptığı işlem aynıdır. Yani özetleyecek olursak NTC sensörünün görevi ısıyı algılamaktır. Baca gazı sıcaklığı eğer 100°C gibi bir dereceyi aşarsa bu sorunun yaşandığı bilinmektedir. Ekranda arızayı gördüğünüzde ise önce cihazı resetlemek gerekir. Birkaç resetleme işlemi sonucunda hala düzelmediği durumda teknik bir ekipten profesyonel yardım almanız önerilmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

Airfel Kombi Isı Sensörü Arızası nedir?

Airfel kombi ısı sensörü arızası, kombinizin ısı sensörünün işlevini yerine getirememesi nedeniyle ortaya çıkan bir arızadır. Bu durumda, kombiniz doğru sıcaklığı ölçemeyebilir veya yanlış sıcaklık gösterebilir.

Airfel Kombi Isı Sensörü Arızası nasıl anlaşılır?

Airfel kombi ısı sensörü arızası genellikle kombinizin sıcaklığını doğru bir şekilde ölçemediğinizde veya kombinin sürekli açılıp kapanması durumunda fark edilir. Ayrıca, kombinizin ekranında veya panelinde bir hata kodu belirebilir.

Airfel Kombi Isı Sensörü Arızası nasıl düzeltilir?

Airfel kombi ısı sensörü arızası, genellikle bir teknisyen tarafından çözülmelidir. Kombinizin kullanım kılavuzunda belirtilen adımları takip ederek, öncelikle basit hata giderme yöntemlerini deneyebilirsiniz. Ancak, sorun devam ederse, bir teknisyen çağırmak en iyi seçenektir.

Airfel Kombi Isı Sensörü Arızası nasıl önlenir?

Airfel kombi ısı sensörü arızasını önlemek için, kombinizi düzenli olarak bakım yaptırın. Ayrıca, kombinin kullanım kılavuzunda belirtilen talimatlara uyarak kombinin doğru şekilde kullanıldığından emin olun.

One thought on “Airfel Kombi Isı Sensörü Arızası

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56