Günümüz gelişen teknolojisi ile birlikte günümüz insanları olarak hepimizin evinde elektronik bir cihazda meydana gelen arıza ile birlikte pratik olmasının yanında hesaplı olması ile başvurduğumuz yerlerin başında internet geliyor. Çünkü gelişen teknolojinin bize getirdiği nimetlerden birisi olan internetin sayesinde bilgiye erişim oldukça kolay hale gelmiştir. Bu sayede kullanıcılar olarak cihazlarının arıza yapma nedeni ve çözümü hakkında yeterli bilgiye sahip olabiliyoruz. Günümüzde, barınmak için olmazsa olmazların başında doğalgazlı ev gelmektedir.

Çünkü doğalgaz, kombi aracılığı ile insanlara başta ısınma olmak üzere sıcak suya erişim kolaylığı ile birlikte birçok kolaylık sağlamakta olduğu için neredeyse vazgeçilmezimizdir. Fakat elektronik bir cihaz olduğu için kombilerde diğer tüm elektronik cihazlar gibi yer yer arızalar meydana gelebiliyor. Airfel markasına ait kombilerin arıza kodlarından birisi de airfel kombi ısı sensörü arızası gelmektedir.

Isı sensörü NTC sensörü kombilerde farklı tiplerde bulunmaktadır. Bu tipler markalara ve modele göre suya temaslı veya suya teması olmayan NTC sensör olmak üzere iki tane bulunmaktadır. Her iki tipin de yaptığı işlem aynıdır. Yani özetleyecek olursak NTC sensörünün görevi ısıyı algılamaktır. Baca gazı sıcaklığı eğer 100°C gibi bir dereceyi aşarsa bu sorunun yaşandığı bilinmektedir. Ekranda arızayı gördüğünüzde ise önce cihazı resetlemek gerekir. Birkaç resetleme işlemi sonucunda hala düzelmediği durumda teknik bir ekipten profesyonel yardım almanız önerilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now Button444 78 56