Yeni nesil kombilerin üzerindeki ekranlarda eski tip kombilere nazaran büyük ve çeşitli ledlerin yanıp sönmesi yerine ekranda bulunan küçük led ekranlar sayesinde arıza kodları ile kendini göstermektedir. Bu küçük led ekranda yazan arıza kodu sayesinden sorunun kaynağı oldukça rahat ve hızlı bir şekilde bulunmaktadır. Bu arada şunu da belirtmeden geçmemek gerekir ki; ekran üzerinde yazan her şey cihazınızın arızalı olduğu anlamına gelmeyebilir.

Airfel Kombi FR Arızası

Bazen cihazınızın o anki çalışma durumunu size bildirebilir. Bunun için çıkan hata kodunun hata kodu olup olmadığına kanaat getirmeden önce internette küçük bir arama yapmanız tavsiye edilir. Kombiler yaşamımızın kış aylarında vazgeçilmez parçalarından biri olduğu için arızası durumunda pratik ve güvenli bir şekilde ilk müdahaleyi gerçekleştirmeleri için kullanıcıların sorduğu belli başlı sorular vardır. Bu sorular arasında en fazla olan sorulardan birisi de “airfel c1 hatası”dır.

Airfel Digifel kombi modellerinde gözlenen Airfel c1 hatası su basıncı hatası olarak bilinen arızalardan birisidir. Bu hatanın ekranda görülmesi düşük bar basıncı olarak bilindiği için ilk yapmanız gereken bar basıncını 0.5-2 bar arasına getirmektir. Çünkü bar basıncı 0.5 barın altı 2 barın üstüne çıktığında ekranda bu hatayı görmeniz mümkündür. Fakat bar basıncını istenen seviye getirdiğiniz halde ekranda hala bu hatayı görüyorsanız. Bir teknik servis yardımı almanızı önemle öneririz.

Sıkça Sorulan Sorular

Airfel Kombi FR Arızası nedir?

Airfel Kombi FR Arızası, cihazın sıcaklık sensörü veya fanında bir sorun olduğunda meydana gelir ve cihaz kendini güvenlik nedeniyle kapatır. FR, “Flame Restart” kelimesinin kısaltmasıdır ve cihazın ateşleme sorununu ifade eder.

Airfel Kombi FR Arızası nasıl giderilir?

Airfel Kombi FR Arızası genellikle bir teknisyen tarafından giderilmelidir. Öncelikle cihazın sıcaklık sensörü ve fanı kontrol edilir. Sıcaklık sensörü doğru çalışmıyorsa veya fan hava akışını sağlamıyorsa, parçaların onarılması veya değiştirilmesi gerekebilir.

Airfel Kombi FR Arızası önlenemez mi?

Airfel Kombi FR Arızası, cihazın içinde oluşan bir sorundan kaynaklandığından tamamen önlenemez. Ancak, düzenli bakım yaparak, cihazın parçalarını temizleyerek ve zamanında onarımlar yaparak, arızaların oluşma olasılığını azaltabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56