Günümüz gelişen teknolojisi ile birlikte hepimizin evinde elektronik bir cihazda meydana gelen arıza ile birlikte pratik de olmasının etkisi ile başvurduğumuz yerlerin başında internet geliyor. Çünkü gelişen teknolojinin bize getirdiği nimetlerden birisi olan internetin sayesinde bilgiye erişim oldukça kolay hale geldiğini hepimiz biliyoruz. Bu sayede kullanıcılar olarak cihazlarının arıza yapma nedeni ve çözümü hakkında yeterli bilgiye sahip olabiliyoruz. Günümüzde, barınmak için olmazsa olmazların başında doğalgazlı ev gelmektedir.

Airfel Kombi FL Arızası

Çünkü doğalgaz, kombi aracılığı ile insanlara başta ısınma olmak üzere sıcak suya erişim kolaylığı ile birlikte birçok kolaylık sağlamakta olduğu için neredeyse vazgeçilmezimizdir. Fakat elektronik bir cihaz olduğu için kombilerde diğer tüm elektronik cihazlar gibi yer yer arızalar meydana gelebiliyor. Airfel markasına ait kombilerin arıza kodlarından birisi de airfel kombi FL arızası gelmektedir. Bu arıza koduı NTC aşırı ısınma hatası olarak bilinir.

NTC sensörü kombilerde farklı tiplerde bulunmaktadır. Bu tipler markalara ve modele göre suya temaslı veya suya teması olmayan NTC sensör olmak üzere iki tane bulunmaktadır. Her iki tipin de yaptığı işlem aynıdır. Yani özetleyecek olursak NTC sensörünün görevi ısıyı algılamaktır. Baca gazı sıcaklığı eğer 100°C’yi aşarsa bu sorunun yaşandığı bilinmektedir. Ekranda arızayı gördüğünüzde ise önce cihazı resetlemek gerekir. Birkaç resetleme işlemi sonucunda hala düzelmediği durumda teknik bir ekipten profesyonel yardım almanız önerilmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

Airfel Kombi FL Arızası nedir?

Airfel Kombi FL Arızası, kombinin yanma işlemi sırasında meydana gelen bir arızadır. Bu arıza, yanma işlemi sırasında kombinin alev algılama sensörünün yanlış çalışması veya yanmayı başlatan gaz valfinin arızalanması sonucu meydana gelebilir.

Airfel Kombi FL Arızası nasıl giderilir?

Airfel Kombi FL Arızası, genellikle kombiye teknik destek çağrısı yapılarak giderilir. Kombinin alev algılama sensörü veya gaz valfi gibi parçalarının değiştirilmesi gerekebilir. Bu işlem, sadece uzman teknik servisler tarafından yapılmalıdır.

Airfel Kombi FL Arızası neden oluşur?

Airfel Kombi FL Arızası, genellikle yanma işlemi sırasında alev algılama sensörünün yanlış çalışması veya gaz valfinin arızalanması nedeniyle oluşur. Bunun yanı sıra, kombinin kullanım ömrünün sonuna gelmesi de bu arızanın meydana gelmesine neden olabilir.

Airfel Kombi FL Arızası önlenmesi mümkün müdür?

Airfel Kombi FL Arızası, kombinin kullanım ömrünü tamamlaması haricinde önlenebilir bir arıza değildir. Bununla birlikte, düzenli bakım ve temizlik işlemleri, kombinin daha uzun süre sorunsuz bir şekilde çalışmasını sağlayabilir.

One thought on “Airfel Kombi FL Arızası

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 78 56