Günümüz gelişen teknolojisi ile birlikte hepimizin evinde elektronik bir cihazda meydana gelen arıza ile birlikte pratik de olmasının etkisi ile başvurduğumuz yerlerin başında internet geliyor. Çünkü gelişen teknolojinin bize getirdiği nimetlerden birisi olan internetin sayesinde bilgiye erişim oldukça kolay hale geldiğini hepimiz biliyoruz. Bu sayede kullanıcılar olarak cihazlarının arıza yapma nedeni ve çözümü hakkında yeterli bilgiye sahip olabiliyoruz. Günümüzde, barınmak için olmazsa olmazların başında doğalgazlı ev gelmektedir.

Çünkü doğalgaz, kombi aracılığı ile insanlara başta ısınma olmak üzere sıcak suya erişim kolaylığı ile birlikte birçok kolaylık sağlamakta olduğu için neredeyse vazgeçilmezimizdir. Fakat elektronik bir cihaz olduğu için kombilerde diğer tüm elektronik cihazlar gibi yer yer arızalar meydana gelebiliyor. Airfel markasına ait kombilerin arıza kodlarından birisi de airfel kombi FL arızası gelmektedir. Bu arıza koduı NTC aşırı ısınma hatası olarak bilinir.

NTC sensörü kombilerde farklı tiplerde bulunmaktadır. Bu tipler markalara ve modele göre suya temaslı veya suya teması olmayan NTC sensör olmak üzere iki tane bulunmaktadır. Her iki tipin de yaptığı işlem aynıdır. Yani özetleyecek olursak NTC sensörünün görevi ısıyı algılamaktır. Baca gazı sıcaklığı eğer 100°C’yi aşarsa bu sorunun yaşandığı bilinmektedir. Ekranda arızayı gördüğünüzde ise önce cihazı resetlemek gerekir. Birkaç resetleme işlemi sonucunda hala düzelmediği durumda teknik bir ekipten profesyonel yardım almanız önerilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button444 78 56