Su ısısı yükseldiği takdirde gaz tüketimi de otomatik olarak durduruluyor. Arçelik kombi derece yanıp sönüyor uyarısının gerçek nedeni tam olarak budur. Birçok sorunda olduğu gibi kullanıcılar bu sorunda da müdahalede bulunmamalıdır. Bu sorunun altında yatan bir diğer neden ise kombi bakımının düzenli bir şekilde yapılmıyor ve yaptırılmıyor olmasıdır.

Periyodik bakımların cihazlarınıza fayda sağlayacağını bir kez daha dile getirmek isteriz. Bakım yapılmadığı takdirde bu sorunun yanı sıra farklı birçok problem de gündeme gelecektir.

  • Servis ekibi çağırmanızda fayda var. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra eğer ihtiyaç varsa parça değişimi ile birlikte sorun ortadan kaldırılacaktır. Endişe edilecek bir durum değil ve ekipler sorunun asıl kaynağını tespit etme konusunda da yetkili kimselerdir.

Kombinizi kapalı konumda tutarak ekipleri beklemeniz daha doğru olacaktır. Reset atma işlemine gerek yok ve ekipleri beklemeniz yeterlidir. Sorunun asıl nedeni tespit edildikten sonra gerekli çözüm önerisi de sunulacaktır. Merak etmeyin çok büyük bir problem değil ve çözümü elbette var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button444 78 56